Herb

Zgromadzenie Sióstr Służebnic Niepokalanej Panny Maryi należy do tradycji bizantyjskiej, Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego i podlega prawu papieskiemu

Zgromadzenie posiada swój herb, przyjęty przez Pierwszą Kapitułę we Lwowie, w 1907 r. W centrum herbu znajduje się litera M, nad literą - krzyż, a z lewej i z prawej strony oraz pod literą - trzy gwiazdy.

Krzyż

symbolizuje Chrystusa - źródło i cel życia sióstr. Krzyż przypomina siostrom, że podążają one za Zbawicielem, biorą na siebie swój krzyż i widzą w nim swoje szczęście i chwałę.

Litera M

symbolizuje Bogurodzicę - Matkę i Opiekunkę Zgromadzenia. Siostry, kontemplując piękno Maryi Dziewicy naśladują Jej najdoskonalszy przykład poświęcenia i oddania się Bogu.

Trzy gwiazdy

oznaczają trzy cnoty teologiczne; wiarę, nadzieję, i miłość; trzy śluby zakonne: posłuszeństwo, czystość i ubóstwo; trzy cnoty, którymi powinny wyróżniać się Siostry Służebnice: cichość, pokorę i siostrzaną miłość, a także trzy główne dziedziny pracy sióstr: wychowawczą,  społeczną i pastoralną.

 

Zgromadzenie ma swoje hasło:

„ Chwała Bogu, Cześć Maryi, Nam Pokój”

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man

Notice: Undefined index: PP in /home/sluzebnice/ftp/public/tpl/layout.php on line 237
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)