„Prowadź nas Maryjo prowadź”

Pod hasłem „ Niechaj radują się i weselą w Tobie wszyscy, którzy Ciebie szukają”

(Ps 40;17) w sobotę 25 maja w Białym Borze odbył się XVII Festiwal Sakralnej Twórczości.

Święto rozpoczęło się wspólną modlitwą – Liturgią Świętą, której przewodniczył Ks. Biskup Włodzimierz Juszczak wraz z kapłanami dwóch dekanatów koszalińskiego i słupskiego. Boską Liturgię, śpiewał chór dziecięcy z Szkoły podstawowej z Białego Boru

pod przewodnictwem pana Jarosława Myca.

Bezpośrednio po Liturgii rozpoczął się Festiwal, w którym wzięły udział dzieci ze Szczecina, Koszalina, Słupska, Stargardu, Ińska, Wałcza, Szczecinka oraz uczniowie z Białego Boru.

s. Anatolia Magura przygotowała z najmłodszymi, życzenia dla Rodziców, a grupa starszych uczniów zwróciła się do Bogurodzicy Maryi z prośbą o opiekę Matki Bożej nad Ukraińskim Narodem.

Natomiast najmłodsze dzieci z Białego Boru, które przygotowała s. Melania Kuzio

scenką pt. „Dzieci wielbią Boga”  rozpoczęły Festiwal, a grupa starszych uczniów

podarowała widzom montaż słowno-muzyczny pt. „ Nasz Pan”.

Wprawdzie było to święto uwielbienia Boga i szczerej radości zaangażowanych dzieci.  

s.Melania SNPM

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)