"Nie lękaj się, naprawdę ikona będzie pisała ciebie"!

"Nie lękaj się, naprawdę ikona będzie pisała ciebie"! Tymi słowami, 31 października - 1 listopada, rozpoczęły się warsztaty pisania ikon w domu Sióstr Służebnic NPM w Warszawie. Symbolicznie i z natchnieniem, ponieważ właśnie w tym dniu za kalendarzem Juliańskim  przypada liturgiczne wspomnienie świętego Apostoła i Ewangelisty Łukasza - opiekuna wszystkich malarzy ikon!

Uczestnicy warsztatów z pewną tremą i radością przystąpili do pisania swojej pierwszej ikony - Świętego Mikołaja Cudotwórcy. W nauczaniu wzięło udział 11 osób. Swoim doświadczeniem dzieliła się Sofia Karpiw - absolwentka Szkoły Ikonopisania "Радруж" (УКУ) i ЛНАМ.

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)