1 maja rozpoczęły się Nabożeństwa dla grekokatolików na południowej Pradze w Warszawie

W poniedziałek 1 maja 2018 r. w Warszawie rozpoczęły się Nabożeństwa dla wiernych Kościoła Greckokatolickiego  przy rzymsko – kat. parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników, w oddzielnej kaplicy (Aleja Stanów Zjednoczonych 55). Pierwszej Świętej Liturgii przewodniczył Dziekan Warszawsko – Lubliński ks. Мітрат dr Stefan Batruch w koncelebrze greckokatolickich kapłanów: ks. Bogdana Kruby, o. Włodzimierza Raczkowskiego i ks. Dymitra Оrszulaka.

 Obecny na wspólnej modlitwie był również czcigodny ks. Krzysztof Jackowski, długoletni Proboszcz tej parafii  i budowniczy kaplicy oraz kościoła. Po zakończeniu Boskiej Liturgii wierni pod przewodnictwem księży modlili się Nabożeństwo majowe ku czci Przenajświętszej Bogurodzicy. Ksiądz Włodzimierz Raczkowski wszystkim za wspólną modlitwę i pomoc w przygotowaniu kaplicy, a w szczególny sposób podziękował ks. Proboszczowi Krzysztofowi za życzliwe przyjęcie i otwarte serce dla grekokatolików, którzy chcą się modlić w swoim obrządku.

 Na zakończenie о. Włodzimierz zaprosił wszystkich na wspólne spotkanie i poczęstunek w Sali obok kaplicy. Wieczorne modlitewne spotkanie napełniło wszystkich zebranych ufnością i nadzieją , że Przenajświętsza Bogurodzica, która jest też Królową Ukraińskiego Narodu, pomoże swoim dzieciom, tutaj  w Warszawie odnaleźć drogę do Boga, który jest źródłem wszelkich łask.

W każdą niedzielę nabożeństwa w obrządku wschodnim będą się odbywały o godz. 9.30, a w dni świąteczne dni o godz. 19.00 – wieczorem.

Siostry Służebnice NPM