21 listopada – uroczystość św. Michała Archanioła

Anioł Lucyfer, najmądrzejszy wśród aniołów, zbuntował się. Dlaczego? Dlatego, że pycha  popchnęła go do tego. Pragnienie bycia Bogiem i bycia zamiast Boga, na tyle go zaślepiło, że pragnął on niemożliwego, zapomniał, kto powołał go do istnienia.

Archanioł Michał wraz ze wszystkimi Aniołami okazał swoje oddanie, jedność i wierność Panu Bogu. Ich pamięć świętujemy dlatego, że ten niewidzialny świat, świat Aniołów, Bóg stworzył dla posługi nam.

 W Piśmie Świętym czytamy o Aniołach, które służą Bogu, służą ludziom. Bardzo rzadko wspominamy o swoim Aniele - Stróżu, rzadko wspominamy o wstawiennictwie Aniołów, prawie nie pamiętamy o tym niebieskim świecie - Aniołów.

To święto przypomina nam, że istnieje nie tylko nasze ludzkie, ziemskie bytowanie, które widzimy, ale i życie nadprzyrodzone, życie z Bogiem. Aniołowie są naocznymi świadkami tego Boskiego życia. Pamiętajmy o Aniołach, a oni będą pamiętać o nas i wstawiać się za nami przed Bogiem!

Biskup Benedykt (Aleksijczuk)

 http://calendar.dyvensvit.org/#20171121&liturgy

 Foto: http://www.truechristianity.info/ua/books/know_your_devotion_26.php

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)