Festiwal Twórczości Sakralnej w Białym Borze

27.05.2017r. w Białym Borze odbył się „ Festiwal Ukrainśkoji  Sakralnoji Tworczosti”  Występowały dzieci z różnych parafii diecezji  wrocławsko-gdańskiej,  a w wśród nich też dzieci z Koszalina z programem słowno -muzycznym: „ Mołytwa za Bat’kiwszczynu”. Mali artyści z niebiesko-żółtą flagą w ręku nawoływały do modlitwy:

„Wstawaj Ukraino do spilnoji mołytwy,

Do swiatoji mołytwy wstawaj!

Budem pomahaty, nasz Kraj wyzwalaty’

O Boże nam syły podaj!”

Roksana Stachnikz całego serca i całej duszy odśpiewała hymn o Sławnej Ojczyżnie: „ Mij Ridnyj Kraj!”

Na koniec Majewscy Antoni i Juljan, a także Mikołaj Hołowaty zaśpiewali bardzo wzruszającą pieśń: „ Ne żurysia wse myne „. Tym samym dodali nam nadzieji, że Jezus jest zawsze blisko, szczególnie w trudny czas.:

„ Ja wiżmu tebe na ruky, ponesu tudy de Ja,

I ne bude wże rozłuky, bo dytyna ty Moja!’

Z tym samym programem, 4.06.2017r. dzieci wystąpiły w Cerkwi w Koszalinie. Parafijanie wzruszeni, nagrodzili dzieci licznymi brawami.

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)