Odwiedziny Domu Dziecka na Ukrainie

Już po raz kolejny siostry odwiedziły Dom Dziecka „Nadzieja” we wsi Krywoszyinci koło Skwyry, w kijowskim obwodzie. Tym razem z s. Anną Drozd pojechała s. Emanuela Kaczmar. Towarzyszył im także p. Taras Myroniuk z Kijowa i o. Oleh Łuczka, jaki na co dzień otacza dzieci swoją duchową i ojcowską opieką. W Domu Dziecka „Nadzieja” na dzień dzisiejszy przebywa 21 dzieci w wieku 5-12 lat, które potrzebują nie tylko troski o podstawowe potrzeby, ale potrzebują także miłości, dobrego i szczerego spojrzenia, przyjacielskich kontaktów. Każde z tych dzieci przychodzi z niełatwą historią i oczekuje pomocy i wsparcia w odnalezieniu swego miejsca.

Podarowałyśmy im ubrania, a każdemu z osobna przygotowałyśmy małe prezenty ze szkolnymi przyborami i słodyczami. Cieszy nas to, że wychowawcy domu stwarzają odpowiednie warunki dla wszechstronnego rozwoju dzieci. Dziękujmy Pracownikom Domu za ich codzienny trud i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.

Część zebranych rzeczy, za pośrednictwem ks. Biskupa Bogdana Dziuracha przeznaczona dla dzieci i młodzieży ze szkoły w Muratowe, w Ługańskim obwodzie, blisko linii frontu. A dzięki pomocy finansowej zostanie zorganizowany dla tych dzieci obóz wypoczynkowy w Karpatach.

Do naszej zbiórki, z inicjatywy Zofii Tyma, przyłączyły się dzieci i młodzież ze szkoły Bogdan Igora Antonycza w Legnicy. Dzieci zebrały odzież, komputery, ekran, szkolne przybory a także pomoc finansową.

Swój duży wkład wnieśli także mieszkańcy Ekumenicznego Domu Pomocy Społecznej w Prałkowcach. Odwiedzając „Kawiarenkę u Sióstr” zostawiali swój „grosik” dla potrzebujących pomocy dzieci z Ukrainy.

Niech Pan wynagrodzi stokrotnie za złożony dar serca.

Emanuela Kaczmar SNPM

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)