Błogosławiona Josafata – Światło z Ukrainy

W domu Sióstr Służebnic NPM w Warszawie, w dniach 18 -19 listopada odbyło się modlitewne spotkanie młodzieży, którego przewodnim tematem było:  “Światło z Ukrainy” –  Bł. s. Josafata wzorem wiary, nadziei i służebnej miłości. Uczestnicy spotkania wzięli udział w Boskiej Liturgii, której przewodniczył ks. Bogdan Kruba i ks. Włodzimierz Raczkowski z Warszawy.

Witając zebranych na wspólnej modlitwie ks. Bogdan podkreślił, że Pan Bóg stawia na drodze każdego człowieka przykłady świętych, którzy przeszli przez swoje życie w głębokiej więzi z Bogiem, pomimo wszelkich trudności i cierpień, które też ich nie ominęły. Takim przykładem  je Błogosławiona s. Josafata Hordaszewska, współzałożycielka Zgromadzenia Sióstr Służebnic NPM. Kapłan zaznaczył, że człowiek nie jest samotną wyspą i potrzebujemy siebie nawzajem, by wypełnić nasze życiowe powołanie.

Siostra Natalia Macina, Przełożona Prowincjalna, podczas prezentacji multimedialnej zapoznała zebranych z życiem i działalnością błogosławionej s. Josafaty Hordaszewskiej. Na kanwie Bożego Słowa oraz historii powołania bł. Josafaty do ważnej misji w Kościele, młodzież odkrywała swoje talenty i weryfikowała swoje zaufanie Bogu w codziennym życiu.

Zebrani na wspólnej modlitwie w kaplicy, uczestnicy modlili się za wstawiennictwem bł. s. Josafaty za Kościół, za ofiary wojny, о pokój na Ukrainie i na świecie, za chorych i cierpiących oraz za swoje osobiste potrzeby. Wspólne spędzenie wolnego czasu nad Wisłą, było okazją do większej integracji i wzajemnego poznania się.

W niedzielę 19 listopada na zakończenie spotkania młodzież z siostrami uczestniczyła w Boskiej Liturgii w kościele Ojców Bazylianów, gdzie tymi dniami wystawione są święte relikwie błogosławionego bp Josafata Kocyłowskiego w 70 – rocznicę Jego męczeńskiej śmierci.

Niech spotkanie z błogosławioną Josafatą, wyjedna każdemu z nas potrzebne łaski do wypełniania Bożej woli w naszym w codziennym życiu.

 Siostry Służebnice NPM

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)