Chwała Bogu, Cześć Maryi, Nam Pokój!

W niedzielę 3 czerwca 2022 r. Siostry Służebnice NPM odznaczały dwa wielkie Jubileusze: 130 – lecie Zgromadzenia oraz 75 – lecie Prowincji Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Polsce. Dla Sióstr te podwójne jubileusze były okazją do dziękczynienia Bogu za Jego opiekę i łaskawość dla Zgromadzenia i Prowincji, a także modlitewne podziękowanie wszystkim, którzy razem z Siostrami współpracowali dla Bożej chwały. Z tej okazji w greckokatolickiej katedrze p.w. św. Jana Chrzcieciela w Przemyślu Boskiej  Liturgii przewodniczył ks. Arcybiskup i Metropolita Przemysko – Warszawski Eugeniusz Popowicz wraz Arcybiskupem Janem Matryniakiem, ks. Mitratem i proboszczem Bogdanem Stepanem, o. Piotrem Kuszka OSBM z Warszawy ks. Kanclerzem Mikołajem Kosteckim, protodiakonem ks. Włodzimierzem Kaczmar, diakonem Sergiuszem Kasianczuk.  

We wspólnej Eucharystii Przełożone Prowincjalne: s. Mirosława Jachymec z Ukrainy, s. Emanuela Rindoszowa ze Słowacji, Prowincjalne Asystentki s. Euzebia Mudranynec i s. Weronika Krioka z Serbii, Siostry ze wspólnot w Polsce na czele z Przełożoną Prowincjalną s. Magdalena Ożańską i Zarządem prowincjalnym i z Siostrami ze wspólnot w Polsce, zaproszeni goście oraz parafianie.

Wieczorem Siostry wzięły udział w nabożeństwie ku czci Bogurodzicy w sanktuarium Matki Bożej Drzwi Miłosierdzia w intencji pokoju na Ukrainie. Nabożeństwu przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Arcybiskup Eugeniusz Popowicz.

Na zakończenie Liturgii Świętej z okazji 130 – lecia Zgromadzenia i 75 – lecia Prowincji Siostry Służebnice otrzymały Listy Gratulacyjne, które przeczytał ks. Kanclerz Mikołaj Kostecki. Przełożona Prowincjalna s. Magdalena podziękowała wszystkim za wspólną dziękczynną modlitwę i zapewniła, że Siostry z Bożą pomocą i pod opieką Matki Bożej Nieustającej Pomocy będą dalej wiernie służyć Bogu i pełnić swoją misję dla dobra Kościoła i narodu.

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)