Częstochowa: greckokatolicka pielgrzymka na Jasną Górę

W sobotę, 19 czerwca, na Jasnej Górze odbyła się trzecia, po odnowieniu tradycji w 2019 roku, pielgrzymka wiernych Kościoła greckokatolickiego. Uroczystej Boskiej Liturgii przewodniczył abp Eugeniusz Popowicz, metropolita przemysko-warszawski, natomiast homilię wygłosił bp Włodzimierz R. Juszczak OSBM, ordynariusz eparchii wrocławsko-koszalińskiej. Koncelebrowali kapłani greckokatoliccy posługujący w parafiach w Polsce. W uroczystościach brał udział Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie Wiaczesław Wojnarowśkyj.

W homilii bp Juszczak przypomniał, że katolicy wschodni (m.in. grekokatolicy), jak i katolicy obrządku zachodniego stanowią jeden, powszechny Kościół katolicki, który pozostaje w jedności eucharystycznej i uznaje zwierzchnictwo papieża. Ordynariusz eparchii wrocławsko-koszalińskiej zaznaczył, że Jasna Góra jest ważnym duchowo miejscem dla grekokatolików.

Więcej na stronie: https://www.cerkiew.net.pl/zycie-eparchii/czestochowa-greckokatolicka-pielgrzymka-na-jasna-gore/

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)