Drogą аpostoła Piotra – rekolekcje Sióstr Służebnic NPM w Przemyślu

Życie jest drogą , która prowadzi nas do domu Ojca. W tej wędrówce, by nie zbłądzić pomagają nam dni skupienia, rekolekcje. Wielkim darem Bożym dla Sióstr były  dni zakonnej odnowy , które odbyły się w dniach od 16- 21 maja 2017 r. w  centrum rekolekcyjnym Sióstr Służebnic NPM  „Effatha” w Przemyślu.

W rekolekcjach uczestniczyły Siostry Służebnice NPM z Prowincji św. Józefa Oblubieńca z Serbii, na czele Przełożoną Prowincjalną s. Martyną Kmyta, Siostry z Prowincji Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Polsce i s. Jarosława z Prowincji Matki Bożej Bolesnej z Ukrainy.

„Droga apostoła Piotra”, była głównym tematem rekolekcji, pod przewodnictwem Ojców Franciszkanów: o. Stanisława Nuckowskiego OFM Conv. i o. Mateusza Biedrzyckiego OFM Conv. z Boryspola (Ukraina).

Razem z apostołem Piotrem podążaliśmy za Jezusem. Płukaliśmy sieci nad Jeziorem Galilejskim, kiedy usłyszeliśmy Jego wezwanie „ Chodź za mną”( Mk.1, 17). Śladami Jezusa doszliśmy do Góry Tabor, a potem razem z św. Piotrem, przy ognisku przeżywaliśmy łzy żalu  i pełne miłości oczy Jezusa. Pamiętaliśmy, że po trzech dniach Pan Jezus zmartwychwstanie.  A na koniec z radosnym sercem razem z Piotrem oznajmiliśmy Jezusowi –  «Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham».(J.21,17)

Wracając do swoich zakonnych  domów dziękujemy  Bogu za Jego Słowo i dar zakonnej wspólnoty, w której obecność Chrystusa sprawia, że jesteśmy wielką służebnicką rodziną.

s. Mikołaja Stepas, s. Dominika Byba,

Siostry Służebnice, Serbia

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)