Finał konkursu biblijnego w Górowie Iławeckim

W sobotę 24 lutego 2018 r., odbył się Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej dla uczniów gimnazjum. W finale konkursu zgromadziło się około 50 uczniów. W tym roku odbył się on w Zespole Szkół z UJN w Górowie Iławeckim. W czasie, oczekiwania na rezultaty konkursu uczniowie mieli okazję zwiedzić szkołę, internat, a także mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach z języka angielskiego i biologii.

Na zakończenie spotkania młodzież zebrała się na modlitwie w parafialnej cerkwi, gdzie przed ikoną "Drzwi Miłosierdzia" prosiła o łaski dla swoich rodzin, parafii, pokoju na Ukrainie i na całym świecie.
Przewodniczący ks. Mitrat Jan Łajkisz i członkowie Komisji Katechetycznej wręczyli zwycięzcom nagrody i dyplomy wszystkim uczestnikom konkursu. Finalistami zostali:         І miejsce: Szkraba Roman, kl. ІІ, gimnazjum z Warszawy, kat. – Maria Prytuliuk;  ІІ miejsce: Żuk Natalia, kl. VIІ, w Baniach Mazurskich, kat. – s. Mirosława Hłynicia;    ІІІ miejsce: Tofan Maria, kl. VIІ, w Górowie Iławieckim., kat. – s. Damiana Wilchowska  SNPM.  Do pierwszej dziesiątki weszli: miejsce ІVBoriwiec Olga – Banie Mazurskie, Doskocz Julia z Olsztyna, Maksymiuk Wasyl oraz Pankiw Irena z Górowa Iławieckiego., miejsce VMaksymiuk Bogdan z Górowa Iławieckiego., Szumada Marta z Przemyśla, VI – Fidyk Wiktoria z Górowa Iławeckiego Іл.,VIІ – Łuciw Magdalena z Godkowa, Mazurak Mateusz z Warszawy, Donczenko Ewa z Górowa Iławeckiego., VIІІ – Hrycyna Julia z Cyganka, IX – Kulpaka Jan z Górowa Iławeckiego., X – Belej Julia oraz Hałuszka Julia z Olsztyna.

 Sukcesy uczniów to także osiągnięcie katechetów. Za ich pracę podziękował przewodniczący Komisji ks. Mitrat Jan Łajkisz.  Słowa specjalnego podziękowania miejscowy proboszcz ks. Jan skierował do Pani Dyrektor Marii Olgi Sycz, za udostępnienie Zespołu Szkół z UJN na to wydarzenie.

s. Damiana Beata Wilchowska SNMP

Foto: Тхір Богдан і оіл