Głosić Ewangelię nadziei

W dniach 30.09 – 01.10.2017 r. w Domu prowincjalnym Sióstr Służebnic NPM w Warszawie odbyło się spotkanie Sióstr Przełożonych. Tematem dwudniowego spotkania były słowa św. Jana Pawła II „Głoście Ewangelię nadziei” zaczerpnięte z posynodalnej Adhortacji Apostolskiej Ecclesia in Europa.  Te prorocze przesłanie, pełne zachęty dla odważnego i radosnego głoszenia Bożego Słowa są nadal aktualne.

 Ewangelia nadziei, przekazana Kościołowi, musi być głoszona co dzień i każdego dnia trzeba dawać o niej świadectwo. Dlatego ważną rolę w ewangelizacji Europy mają osoby konsekrowane, poświęcone Bogu, które całkowitym darem z siebie, nieustannym nawracaniem i ofiarowaniem życia dają światu świadectwo zawierzenia Chrystusowi i Jego Ewangelii.

Przełożona Prowincjalna s. Natalia Macina podkreśliła, że jednym z  najważniejszych wyzwań apostolskiej działalności Zgromadzenia jest dziś bycie blisko potrzebujących i zagubionych. Jesteśmy powołane do radosnego głoszenia Ewangelii nadziei tym, którzy są dalecy od wiary, czy też zaniechali praktykowania życia chrześcijańskiego. W tym celu powinniśmy stwarzać  okazje do organizowania spotkań dla młodzieży, by umożliwić wzajemne słuchanie i modlitwę. 

Siostry Służebnice NPM

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)