Ikona Błogosławionej Josafaty odwiedziła parafię na Domaniewskiej w Warszawie

W niedzielę 26 listopada 2017 roku, wierni greckokatolickiej parafii pod wezwaniem Błogosławionego Mikołaja Czarneckiego w Warszawie witali Ikonę ze św. Relikwiami Błogosławionej s. Josafaty Hordaszewskiej, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Służebnic NMP. Na zaproszenie proboszcza ks. Bogdana Kruby,  Ikonę Błogosławionej Josafaty przywiozły Siostry Służebnice NPM z Warszawy.

Siostra Natalia Macina, Przełożona Prowincjalna Sióstr Służebnic NPM, w swoim słowie do zebranych, podczas niedzielnych nabożeństw podkreśliła, jak ważną rolę odegrała Błogosławiona Josafata  dla Zgromadzenia Sióstr, dla  Kościoła i ukraińskiego narodu. To właśnie Ona, dzięki Bożej łasce, umiała odpowiedzieć na Boże powołanie i stanąć na czele nowego apostolskiego Zgromadzenia na Ukrainie. Dzięki współpracy z o. Jeremiaszem Łomnickim OSBM i o. Cyrylem Sełeckim, proboszczem Żużela,  potrafiła odczytać znaki czasu i służyć tam,  gdzie była największa potrzeba. Siostry od początku pracowały z dziećmi, młodzieżą, niosąc pomoc chorym i biednym. Błogosławiona Josafata rozumiała także ludzi, którzy szukali pracy za granicą, by swojej rodzinie zapewnić lepszą, godną przyszłość, dlatego wysyłała siostry na misje do Kanady i Brazylii, by wspierać duchowo emigrantów z Ukrainy.

Siostra Natalia zachęciła wszystkich do wspólnej i osobistej modlitwy za wstawiennictwem Błogosławionej. Podkreśliła, że Bł Josafata, również dzisiaj przypomina o pięknie dawania świadectwa światu radykalnego życia radami ewangelicznymi, o potrzebie współczucia i miłości w służbie potrzebującym.

Po Świętej Liturgii  wierni, pod przewodnictwem  ks. Bogdana i  o. Marka Blazy SJ modlili Mołeben ku czi Bł. Josafaty. Siostra Magdalena Ożańska podczas prezentacji multimedialnej przedstawiła dzieciom oraz ich rodzicom historię Bł. Josafaty.

 Na zakończenie parafianie podziękowali s. Natalii,  Przełożonej Prowincjalnej i siostrom za możliwość duchowego spotkania z Błogosławioną Josafatą w Jej Ikonie i św. Relikwiach. Parafianie także serdecznie przywitali swego proboszcza,  ks. Bogdana, z okazji 15 – rocznicy święceń kapłańskich, zapewniając o dalszym modlitewnym wsparciu i życzliwości.

Wszyscy uczestnicy na pamiątkę otrzymali wizerunek Błogosławionej Josafaty i medaliki z okazji 125 – lecia Jubileuszu Zgromadzenia Sióstr Służebnic NPM.

Niech błogosławiona Jozafata z nieba wyprasza u Boga obfitych łask, wszystkim potrzebującym i posyła nowe powołania, które będą kontynuować misję apostolską, na większą chwałę Bożą, cześć Maryi i nam pokój.

Siostry Służebnice NPM

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)