Ikona Błogosławionej Josafaty w greckokatolickiej cerkwi w Człuchowie

 Dzięki życzliwości i  staraniom Księdza Romana Ferenca Proboszcza  Parafii  greckokatolickiej w Człuchowie i rodziny Państwa Magura - Hnat  udało się zrealizować pomysł, napisania ikony Błogosławionej Josafaty, Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Służebnic Niepokalanej Panny Maryi. Ikona została napisana przez Pana Tomasza Majewskiego  i  zajęła godne miejsce w Cerkwi w Człuchowie. Inicjatywa zrodziła się po uroczystości pogrzebowej śp. Teodora Magura, który był szanowanym członkiem społeczności Kościoła Grekokatolickiego.

16.X.2021r. W intencji śp. Teodora w Człuchowie była sprawowana Liturgia Święta w greckokatolickiej Cerkwi, której przewodniczył ks. Roman. W modlitwie wzięli udział bliscy zmarłego oraz s. Anatolia Magura SNPM z Koszalina. Po zakończeniu Boskiej Liturgii, ks. Proboszcz odprawił nabożeństwo do Błogosławionej Josafaty .

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zrealizowanie tego pomysłu, by poprzez obecność ikony w cerkwi wierni mogli modlić się do Boga za wstawiennictwem Błogosławionej Josafaty.

s.Anatolia SNPM

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)