Jubileusz 125 – lecia, 70 – lecia i 35 – lecia Zgromadzenia Sióstr Służebnic NPM w Olsztynie.

W niedzielę 02 kwietnia Siostry Służebnice Niepokalanej Panny Maryi odznaczały swoje jubileusze: 125 lat od powstania Zgromadzenia, 70 lat Prowincji Matki Bożej Nieustannej Pomocy w Polsce i 35 -lecie Domu sióstr w Olsztynie. Dziękczynną Boską Liturgię  intencji Zgromadzenia sióstr sprawował proboszcz greckokatolickiej parafii w Olsztynie ks. Jan Hałuszka. W Jubileuszowych uroczystościach uczestniczyła Przełożona Prowincjalna s. Natalia Macina z Warszawy, s. Romana Paszkowiak z Bartoszyc oraz siostry z Olsztyna. Po zakończeniu uroczystości w cerkwi, ks. Proboszcz Jan w imieniu sióstr zaprosił wszystkich do sali parafialnej na spotkanie. W imieniu Rady Parafialnej  Sióstr z Jubileuszem przywitała p. Helena Kostyszyn i p. Jan Kuryj, którzy podarowali wielki, jubileuszowy tort. Po powitaniu zgromadzonych Przełożona Prowincjalna s. Natalia przedstawiła historię sióstr w Polsce w formie prezentacji multimedialnej.

Wdzięczni Bogu za dar Jubileuszu Zgromadzenia i Prowincji w olsztyńskiej parafii, Siostry dziękują księżom, parafianom za ich życzliwość, pomoc, dobre słowo i współpracę w pracy duszpasterskiej i katechetycznej.

 

s. Daniela Szumna SNPM

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)