Jubileusz 60-lecia życia zakonnego s. Marty Pidłypczak

W sobotę 16 czerwca 2018 r. w kaplicy Sióstr Służebnic NPM w Goleniowe odbyła się niecodzienna  uroczość  Jubileusz  60 –lecia życia zakonnego s. Marty Pidłypczak. Boskiej Liturgii przewodniczył ks. Robert Rosa – proboszcz greckokatolickiej parafii w Szczecinie. Na zakończenie Św. Liturgii ks. Robert przywitał Jubilatkę i wręczył dyplom z życzeniami i błogosławieństwem Jego Ekscelencji ks. bp  Włodzimierza Juszczaka – Ordynariusza Eparchii Wrocławsko – Gdańskiej.

W uroczystościach uczestniczyła s. Natalia Macina, Przełożona Prowincjalna z Warszawy oraz Siostry Służebnice ze wspólnoty w Koszalinie  i Goleniowie. W imieniu całej Prowincji s. Natalia podziękowała s. Marcie, za jej szczere i pełne miłości zaufanie Bogu,  za ofiarną i cierpliwą posługę w Cerkwi i Zgromadzeniu. 

Jubileusz to szczególny czas, w którym wracamy myślą do tych chwil, kiedy odkrywa się na nowo tajemnicę własnego powołania. Siostra Marta swoją drogę zakonną rozpoczęła drugiego grudnia 1958 r. w Warszawie. Długie lata pracowała w administracji i niosła pomoc chorym w Domach Pomocy Społecznej w Matczynie i Janowie Lubelskim. Od 2002 r. przebywała we wspólnocie w Przemyślu, a od 2007 r. do dziś w Goleniowie.

Siostra Marta jest pełna wdzięczności Bogu nie tylko za dar swego powołania zakonnego, ale także za dar powołania zakonnego trzech swoich sióstr i dwóch braci – kapłanów. Pomimo wieku s. Marta nadal służy z wielkim oddaniem Bogu i bliźnim w  zaciszu domowej kaplicy, gdzie wyprasza łask dla wszystkich potrzebujących. Niech dobry Bóg dalej wzmacnia i prowadzi na drodze życia zakonnego i udziela wszystkich potrzebnych łask.  

Siostry Służebnice NPM