Jubileusz 75 – lecie życia zakonnego s. Joanny Mari Bunda SNDM

Dnia 26 lutego b. r. wspólnota Sióstr Służebnic Niepokalanej Maryi Panny w Bartoszycach przeżyła niebywałą uroczystość 75 – lecie Jubileuszu życia zakonnego s. Joanny Mari Bunda.

Tego dnia wszystkie siostry pojechały do Chrzanowa koło Ełku do historycznej Cerkiewki. Tam długie lata gorliwie pracował ks. Mirosław Ripecki, gorliwy duszpasterz greko-katolików, którzy po akcji „Wisła” znaleźli się na obcym terenie.

Ks. Grzegorz Stołycia odprawił Boską Liturgię w intencji dostojnej Jubilatki. W swoim kazaniu podkreślił znaczenie długiego wieku do realizacji misji modlitwy, która jest nie mniej ważna i potrzebna jak praca katechetyczna wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Po obiedzie siostry udały się w drogę powrotną. W domu, na schodach zastały ogromną wiązankę kwiatów, którą przysłali s. Joannie Bunda znajomi ze Świdwina.

Nasza Jubilatka obecnie liczy sobie 93 lata. Życzymy jej radości, zdrowia i Bożej łaski na dalsze lata życia.

                                                           Siostry Służebnice z Bartoszyc

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)