ХІV Nadzwyczajna Generalna Kapituła Sióstr Służebnic NPM

21 marca 2021 r. w Generalnym Domu Sióstr Służebnic NPM w Rzymie rozpoczęła się ХІV Nadzwyczajna GeneralnaKapituła Zgromadzenia, która ma na celu przyjęcie Konstytucji i Dyrektyw Zgromadzenia. Tematem Kapituły: Konstytucje Zgromadzenia - nauczyciel i przewodnik i drogowskaz do świętości.

Kapituła przeprowadza się w reżimie on-line na platformie ZOOM, przez pandemię koronowirusa Delegatki nie mogą przybyć, by fizycznie uczestniczyć w obradach.

W Kapitule bierze udział Generalny Zarząd,  Prowincjalne Przełożone i  Siostry Delegatki z 7 Prowincji w świecie – w sumie 27 uczestniczek.

Капітула rozpoczęła się Boską Liturgią, której przewodniczył Bisup Dionizy Lachowicz, Apostolski Egzarch dla Ukraińców greckokatolickich we Włoszech.

 

                                                                                                            Siostry Służebnice NPM

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)