Międzynarodowa pielgrzymka „Śladami Błogosławionej Matki Josafaty”

W niedzielę 7 lipca 2019 r., na zakończenie Międzynarodowej Konferencji Pedagogiki Chrześcijańskiej rano z Duchowego Seminarium Ducha Świętego ze Lwowa, wyruszyła pielgrzymka pod nazwą  „Śladami Błogosławionej Matki Josafaty”  trasą  Żużelany-Czerwonograd - Żółkiew, w której uczestniczyli Siostry Służebnice z różnych zakątków świata i katechiści Ukraińskiego Kościoła Grecko - Katolickiego.

Organizatorami pielgrzymki byli dyrektor Instytutu Katechetyczno-Pedagogicznego dyrektor s. Dr Luiza Ciupa SNMP i prowadząca s. Oresta Borszczowska SNMP .
Wszyscy uczestnicy przeżyli tę pielgrzymkę z modlitwą na ustach w duchu błogosławionej  Josafaty, jednając się słowami  różańca  do bł.  Josafaty.
Odwiedziliśmy miejsca od narodzenia do śmierci bł. Josafaty. Dla nas są to niezapomniane chwile, które mogliśmy wspólnie przeżyć i które  na długo pozostaną w naszych sercach i pamięci. Wielkie Bóg zapłać organizatorom  pielgrzymki.

Błogosławiona Matka Josafata, dzięki swemu cnotliwemu i prawemu życiu, daje nam przykład świętości. Uczymy się wybierać Boga dzień po dniu, pamiętać i pozostać w Jego obecności, szukać i wypełniać Jego wolę.

s.Franciszka Sałamaszek SNMP

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)