Międzynarodowe Forum Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich i Żeńskich UKGK we Lwowie

W dniach 16 – 20 października 2017 r. odbywa się  we Lwowie I Międzynarodowe Forum Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich i Żeńskich Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego. Wіtając przedstawicieli Zgromadzeń i wspólnot zakonnych Zwierzchnik UKGK abp Światosław Szewczuk  podkreślił: „Każdy z nas jest owocem miłości. Więc być doskonałym uczniem Mistrza - to znaczy być osobą poświęconą Bogu. 

„Osoby konsekrowane są powołane do dawania świadectwa o Królestwie Bożym. Ich zadaniem jest - pokazać prawdziwą obecność wieczności w  teraźniejszości. Ewangelia mówi nam, że Chrystus, zwracjając się do swoich uczniów słowami: Zaprawdę, powiadam wam:” Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w królestwie swoim” (Mt.16,28). Nawiązując do tego ewangelicznego przesłania Zwierzchnik Kościoła abp Światosław podkreślił, że Kościół przede wszystkim jest Ludem Bożym.

„Powołaniem i misją życia zakonnego jest być –  widzialnym znakiem obecności wśród nas Królestwa Bożego. Jest to znak tego Królestwa, o którym my, jako osoby konsekrowane jesteśmy powołani do dawania świadectwa, jeszcze nie doświadczając śmierci fizycznej. Teraz, jako osoby konsekrowane, powinniśmy  przybliżyć światu Jego moc, realność, skuteczność” – powiedział Zwierzchnik.

Więcej na stronie: http://news.ugcc.ua/

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)