Modlitwa o pokój na Ukrainie

Wieczorem, 7 grudnia 2017 r. w kaplicy Sióstr Służebnic NPM w Warszawie  w intencji pokoju na Ukrainie modlili się księża, siostry i świeccy. Świętej Liturgii przewodniczył  ks. Bogdan Kruba і ks. Włodzimierz Raczkowski.

Ks. Bogdan podkreślił, że choć po ludzku jesteśmy  bezradni względem trudnej sytuacji na Ukrainie, to naszą nadzieję pokładamy w Bogu, który jest Królem Pokoju. Pan Jezus, właśnie dzisiaj kieruje do nas słowa otuchy i miłości „ Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! ”(J.14,1). To On – Chrystus Zmartwychwstały – jest wierny swojemu słowu, wszystko może, trzeba jedynie Mu zawierzyć, całym swym sercem. Bóg uczy nas cierpliwości  w chwilach trudnych, beznadziejnych. Wierzymy, że tylko Bóg może napełnić serca ludzkie pokojem i miłością.

Na zakończenie Boskiej Liturgii uczestnicy modlili się Mołeben do Matki Bożej Bramy Miłosierdzia za wszystkich, którzy ucierpieli na skutek działań wojennych na Ukrainie, za tych którzy oddali swoje życie w obronie ojczyzny i za tych,  którzy nadal z poświęceniem stoją na  straży pokoju oraz za ich rodziny.

Siostry Służebnice NPM

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)