Obłóczyny s. Wiktorii Sofii Karpiv v Przemyślu

 5 czerwca 2022 r. w kaplicy Domu  Sióstr Służebnic NPM w Przemyślu, podczas Boskiej Liturgii odbył się obrzęd Obłoczyn kandydatki Sofii Karpiw. Uroczystości przewodniczył Metropolita Przemysko – Warszawski Eugeniusz Popowicz. Kandydatka przyjmując habit zakonny i nowe imię - Siostra Wiktoria, rozpoczęła nowicjat. Liturgię Św. razem z Metropolitą celebrowali księża: kanclerz  o. Mikołaj Kostecki, о. Roman Karpiw, о. Adrian Łychacz,  ks. diakon Włodzimierz Kaczmar. Podczas homilii Metropolita Eugeniusz podkreślił znaczenie i rolę rodziny w chrześcijańskiej edukacji dzieci, jednocześnie dziękował rodzicom za ich otwartość,  przekazaną wiarę i zrozumienie w wybraniu przez córkę drogi życia zakonnego. W uroczystościach wzięły udział Siostry z Ukrainy: Przełożona Prowincjalna Mirosława Jachymec, s. Daria Pitułyk Mistrzynia razem z Siostrami nowicjuszkami i kandydatką, Rodzina s. Wiktorii, Siostry ze wspólnot z Przemyśla, Prałkowiec i Warszawy, koleżanki i przyjaciele z Ukrainy i Polski.  

Na zakończenie uroczystości  s. Magdalena Ożańska Przełożona Prowincjalna z Polski podziękowała rodzinie, gościom, Siostrom, Ojcom, a zwłaszcza Metropolicie Eugeniuszowi za wspólną modlitwę – radosne świętowanie.

Na nowej drodze, naszej nowicjuszce s. Wiktorii życzymy Bożych łask i wytrwałości  w podążaniu za umiłowanym Jezusem.

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)