Odeszła do Pana św. p. Siostra Gleba Bojczuk SNPM.

W czwartek,  24 lutego 2022 roku, w wieku 98 roku odeszła do wieczności  Siostra Gleba Bojczuk Służebnica Niepokalanej Panny Maryi.

Siostra Gleba urodziła się 22 września 1924 roku we wsi Іwanie Puste, koło Barszczowa. Wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Służebnic  w Krystynopolu dnia 13 listopada 1943 roku, Jej starsza siostra Maria (s. Ławrientija) była również w klasztorze Sióstr Służebnic NPM

W swoim życiu zakonnym swoje prace ofiarowała Panu Bogu, dbając o piękno kościołów, zajmowała się szyciem ornatów, haftem. Przez Jej ręce przeszło mnóstwo dużo szat liturgicznych. Bardzo pięknie wyszywała, tworząc własne kompozycje, serwety i obrusy do kaplic. Lubiła, żeby kaplica sióstr była pięknie ozdobiona. Również bardzo pięknie śpiewała, uczyła sióstr kościelnych piosenek. Umiała dzielić się z siostrami dobrym słowem,  uśmiechem i życzliwością . Była bardzo odpowiedzialna pracowita i ofiarna. Przez 40 lat pracowała wśród chorych w Domu Pomocy Społecznej w Janowie Lubelskim, niosła posługę w parafiach Wałczu, Piontku, Maszewie, przebywała we wspólnotach w Warszawie, Goleniowie.

Od 2002 roku s. Gleba przebywała we wspólnocie w Przemyślu. Zawsze interesowała się sprawami Zgromadzenia i Cerkwi i w tych intencjach zawsze modliła się w zaciszu klasztornej kaplicy. W 2021 roku była przeniesiona do domu Ekumenicznego Domu Pomocy Społecznej w Prałkowcach.  W ostatnich miesiącach stan zdrowia s. Gleby pogorszył się i odeszła do Pana 24 lutego 2022 roku. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kaplicy EDPS w Prałkowcach. Pochowana została w grobowcu Sióstr Służebnic NPM w Przemyślu.

Wieczna Jej pamięć!

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)