Poszerzona Rada Generalna Sióstr Służebnic NPM w Przemyślu

W dniach 03 - 10 września 2018 r. w domu rekolekcyjnym Sióstr Służebnic w Przemyślu , odbyło się spotkanie Poszerzonej Rady Generalnej pod przewodnictwem s. Zofii Łebedowicz Przelożonej Generalnej z Rzymu. W obradach uczestniczyły Siostry z Generalnego Zarządu  w Rzymie, Przełożone Prowincjalne i Sekretarki z Ukrainy, Kanady, Brazylii, Serbii, USA, Słowacji i Polski. Siostry pracowały między innymi nad Konstytucją i Dyrektywami, duszpasterstwem powołań oraz zbliżającym się  w 2019 r. Jubileuszem 100 – lecia odejściu do Pana Bł. Josafaty Hordaszewskiej, współzałożycielki Zgromadzenia.

06 września Siostry odbyły pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie modliły się o Boże błogosławieństwo dla całego Zgromadzenia. W poniedziałek, 10 września, odwiedziły obóz koncentracyjny na Majdanku, koło Lublina. W zadumie i modlitewie przeszły śladami Błogosławionego Emiliana Kowcza, greckokatolickiego kapłana, który poniósł męczeńską śmierć 22 marca 1944 r. Bł. Emilian jest wzorem kapłańskiej służby Bogu i patronem kapłanów UKGK.

Czas spotkania Poszerzonej Rady, był dla sióstr czasem szczególnym dla rozeznawania i poszukiwania Bożej woli, pogłębienia jedności oraz wzajemnej współpracy.

Siostry Służebnice NPM

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)