Przekazanie misyjnej posługi Sióstr Służebnic NPM w Paryżu

Dnia 29 września 2021 r. w Paryżu (Francja) przekazano misyjną posługę Sióstr Służebnic NPM Prowincji Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Polsce,  gdzie wiele lat z wielkim oddaniem i ofiarnością pracowały s. Irena Kozij i s. Nadija Kowalczyk. Misja została przekazano Siostrom Służebnicom Prowincji Współcierpiącej Matki Bożej w Ukrainie.

W niedzielę 3 października, w katedrze p.w. Świętego Włodzimierza Wielkiego w Paryżu  о. Мitrat Mychajło Romaniuk razem z duchownymi sprawował dziękczynną Świętą Liturgię, w intencji Sióstr za wszystkie Boże łaski w ciągu ich wieloletniej posługi i o  Boże błogosławieństwo na dalszą misyjną posługę Siostrom z Ukrainy. Ojciec Mychajło wygłosił Boże Słowo i złożył szczególne podziękowanie Siostrom za długoletnią współpracę dla dobra Kościoła i narodu. 

Po zakończeniu Św. Liturgii, о. Igor Rancia, proboszcz przeczytał list-podziękowanie Biskupa Gleba Łonczyny Apostolskiego Administratora Eparchii św. Włodzimierza Wielkiego w Paryżu. W imieniu Sióstr Służebnic w Polsce  с. Magdalena  Оżańska Przełożona Prowincjalna podziękowała, wszystkim za współpracę, wzajemną pomoc, zrozumienie, życzliwość i za każde najmniejsze dobro.

Posługa misyjna Sióstr Służebnic w Paryżu z wyjazdem s. Ireny i s. Nadiji do Polski nie kończy się, lecz będzie nadal trwać i rozwijać się, poprzez dalszą posługę i  obecność naszych Sióstr Służebnic z Ukrainy - s. Josafaty i s. Dawidy. 

Niech Bóg szczodrze dalej błogosławi  Siostrom w ich posłudze na chwałę Boga i dla dobra każdego człowieka.

 

Siostry Służebnice NPM

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)