Rekolekcje Sióstr – duchowa wędrówka z Mojżeszem

W  dniach 08 do 14 lipca 2019 r. w Przemyślu odbyły się rekolekcje Sióstr Służebnic NPM pod przewodnictwem  ks bp Bohdana (Dziurach) Sekretarza Synodu Biskupów UKGK  w Ukrainie. Rekolekcje poprzedziło formacyjne spotkanie z s. Natalią Macina, Przełożoną Prowincjalną z Warszawy. W duchownej odnowie wzięły udział siostry z Polski, Francji i Włoch. Myślą przewodnią tegorocznych duchownych ćwiczeń było powołanie Mojżesza, jego duchowe zmaganie i  doświadczenie bliskości Boga w wędrówce do Ziemi Obiecanej.

Na zakończenie rekolekcji podczas Boskiej Liturgii wspólnota zakonna modliła się o Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla Sióstr, które obchodziły Jubileusze życia zakonnego.  Z jubileuszowymi życzeniami Sióstr Jubilatek przywitała obecna na uroczystości s. Zofia Łebedowicz Przełożona Generalna Zgromadzenia Sióstr Służebnic NPM.

65 – lecie - s. Emilii Paszkowiak, s. Miriam Bałtorowicz

60 – lecie -  s. Mirosławy Skiba

55 – lecie – s. Oresty Kozij, s. Adriany Jaśniewicz,

50 – lecie -  s. Melanii Kuzio,

25 – lecie - s. Sławomiry Worotniak z Prowincji św. Józefa w Serbii.

 

Siostry Służebnice NPM

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)