Siostry odnawiały swoje śluby zakonne

22 grudnia 2021 r. za kalendarzem juliańskim w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny,  Siostry Służebnice NPM odnawiały swoje śluby zakonne. Zebrały się na wspólnej modlitwie aby dziękować Bogu za wszelkie łaski, którymi ich Bóg obdarza, a w szczególności za dar powołania zakonnego. W kaplicy Bożego Miłosierdzia Ekumenicznego Domu Pomocy Społecznej w Prałkowcach  uroczystej Liturgii Świętej przewodniczył Metropolita Przemysko-Warszawski Eugeniusz Popowicz w koncelebrze kanclerza ks. Mikołaj Kostecki oraz wikariusza przemyskiej parafii ks. Romana Kocurowskiego. Metropolita Eugeniusz głosząc Słowo zaakcentował piękno i czystość serca patronki Zgromadzenia, Najświętszej Maryi Panny, stawiając Ją za najwyższy wzór poświęcenia Bogu.

W czasie uroczystości Pracownicy i Mieszkańcy Domu złożyli życzenia z okazji Imienin dla Dyrektor – s. Anny Drozd. Siostry, które w tym roku odchodziły swoje Jubileusze zostały wyróżnione przez Metropolitę Eugeniusza dyplomami. Niech Maryja ma w swojej opiece całe  Zgromadzenie Sióstr i wyprasza wierności Bogu, błogosławieństwa oraz nowe powołania.

 

Siostry Służebnice NPM

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)