Słowo dla duszy – Tam, gdzie brakuje miłości

Człowiek w ciągu swojego życia, zawsze, i w każdej minucie bicia serca, nosi w sobie pragnienie miłości. Czy to w relacjach międzyludzkich, małżeńskich, czy w życiu zakonnym. Wszyscy szukają, a czasami nawet wymagają od innych miłości. Jednak, obdarowywanie innych miłością, wymaga od nas pewnej ofiary i poświęcenia.

 O tym mówi nam święty Paweł w Pierwszym Liście do Koryntian 13,4-8. Prawdziwa miłość i jej poszukiwanie nigdy nie przemija. Dlatego, gdzie brakuje miłości, tam zawsze panuje niecierpliwość, nieczułość, zazdrość, kłótnie, pycha, szukanie swego, nienawiść do prawdy, atmosfera destruktywnego gniewu, a zwłaszcza intrygi, brak wiary w siebie, w Boga i w innych. Siejmy miłość tam, gdzie jej brakuje, uczmy się kochać, jeśli chcemy miłości od innych. Kochać - to umiejętność, którą zdobywa się przez cierpienie i przebaczenie.

o. Partenij Pidczecha OSBM

Foto: https://www.google.pl/search?q=kwiaty+serce&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi7ovHQhtDXAhUQ_qQKHXb5DhcQ_AUICigB&biw=1920&bih=947

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)