Spotkanie dla młodzieży w Warszawie

Siostry Służebnice NPM serdecznie zapraszają studentów i pracującą młodzież na spotkanie   w dniach 18 – 19  listopada 2017 r. w Warszawie, ul. Rajców 11. Temat spotkania: “Światło z Ukrainy” –  Bł. s. Josafata wzorem wiary, nadziei i służebnej miłości.

Bł. s. Josafata Hordaszewska współzałożycielka Zgromadzenia Sióstr Służebnic Niepokalanej Panny Maryi prowadzona przez Ducha Świętego wyraźnie rozumiała, że naśladować Chrystusa można tylko przez miłość do ludzi. Naśladować Chrystusa  to znaczy służyć i przychodzić z pomocą, nie oczekując niczego w zamian. Umiała dostrzec Chrystusa w człowieku. To wielka tajemnica jej duchowej wizji. Żyjąc Ewangelią osiągnęła też zdolność odczytywania znaków czasu spojrzeniem samego Chrystusa, a łaska Boża uzdolniła ją do twórczego podejmowania wyzwań epoki. Tak przygotowana kobieta, umiejąca modlitwę zamienić w życie, a życie  w modlitwę podejmowała dzieła, zlecone jej przez Boga.

27 czerwca 2001 r. papież Jan Paweł II, podczas pasterskiej wizyty we Lwowie, na Ukrainie, ogłosił s. Josafatę Hordaszewską – Błogosławioną. Liturgiczne wspomnienie przypada na dzień 20 listopada.

Spotkanie poprowadzi:  s. Natalia Macina SNPM 

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 15.11.2017 r.

na adres: siostrynmp@gmail.com

kontakt:  s. Magdalena,  Tel. 723 323 762

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)