Spotkanie Sióstr Przełożonych we Lwowie

W dniach 20-21 października 2017 w  Domu Prowincjalnym Sióstr Służebnic NPM we Lwowie odbyło się spotkanie Sióstr Przełożonych Prowincji Matki Bożej Bolesnej na Ukrainie. W spotkaniu udział wzięły Siostry ze wspólnot na Ukrainie, w Kazachstanie, w Wielkiej Brytanii i Belgii. Również obecna była na spotkaniu z. Sofia Łebedowicz, Przełożona Generalna, a także Przełożone Prowincjalne: s. Krystyna  Syrotynska z Kanady, s. Natalia Macina z Polski s. Martyna Kmyta z Serbii.

20 października podczas  Boskiej Liturgii o. Ilya Mamczak, z Uniowa podkreślił, że naszym głównym zadaniem w realizacji powołania – jest szukać Chrystusa, by już tu na ziemi odczuć przedsmak nieba. Po liturgii s. Emilia Wandycz, Wikaria Prowincjalna z Siostrami przywitała s. Zofię z wyborem na urząd Przełożonej Generalnej, zapewniając o modlitwie i współpracy.

Podczas pierwszego spotkania s. Zofia, Przełożona Generalna podkreśliła, że celem spotkania jest znalezienie odpowiedzi sobie na pytanie: Gdzie i jak powinno świecić nasze życie konsekrowane jako Sióstr Służebnic? Siostra Zofia zachęciła siostry do modlitwy o światło Ducha Świętego, aby zobaczyć i odpowiedzieć na wyzwania współczesnego świata.

 

Za: http://ssmi-ua.org/news/news-2017_zustrich_nastoiateliok1.html

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)