Święto Ofiarowania Pańskiego w Przemyślu

Święto Ofiarowania Pańskiego jest  bardzo ważnym świętem religijnym obchodzonym corocznie 15 lutego. Ten dzień jest poświęcony przyniesieniu przez Matkę Bożą i św. Józefa  niemowlęcia Jezusa do świątyni jerozolimskiej.

W języku cerkiewno-słowiańskim słowo стрітення można przetłumaczyć na dwa warianty - "spotkanie" lub "radość". Właśnie to symbolizuje samo święto. Święto Stritennia, w naszym Kościóle, jest także dniem osobom poświęconym Bogu, tych, którzy odeszli od świata, aby stali się Jego lampą, ci, którzy ucieleśniają prawo Boże w swoim życiu.

W dzień święta w Przemyślu w katedrze św. Jana Chrzciciela siostry trzech wspólnot obchodziły uroczyście ten dzień - Dzień Osób Konsekrowanych. Boska Liturgia była celebrowana przez arcybiskupa-emeryta Jego Ekscelencję Jana Martyniaka, wraz z ks. Pawłem Szady. Po liturgii biskup poświęcił świece i udzielił indywidualnego błogosławieństwa wszystkim siostrom w katedrze.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)