Święto Zwiastowania we wspólnocie zakonnej

Tegoroczne dni kwietnia z chłodnym wiatrem, deszczem i śniegiem a także pandemia korono wirusa, która trwa bez końca, nie zachęcają do wychodzenia z domu, co zresztą jest niewskazane i nieakceptowane.

W sercu człowieka zakodowane jest jednak pragnienie i tęsknota bycia z drugą osobą w rozmowie, słowach, współczuciu, modlitwie.

Święto Zwiastowania NMP stało się okazją do złożenia wizyty Sióstr Służebnic z Bartoszyc w dniu 6. 04. 2021 r., żeby uczcić niebywałe wydarzenie w historii zbawienia, gdzie z Bożej woli niebo zjednoczyło się z ziemią dla ratowania ludzkości. Stało się tak za przyczyną Najświętszej Maryi Panny.

W niewielkiej kaplicy domu sióstr w Kruklankach mieszkanki i goście zaśpiewały nieszpory przypadające na święto Zwiastowania. Melodyjny śpiew ułatwił zrozumieć godność Bogarodzicy. W tekstach przeznaczonych na to święto nazywa się ją m. in. Nietkniętą ziemię, mostem prowadzącym do nieba, naczyniem Bożej manny a także wyzwoleniem Adama.

W dalszych wersach następuje dialog Maryi z Archaniołem Gabrielem, która stoi przed niepojętą tajemnicą Bożego macierzyństwa. Do tej godności Ją pokorną Dziewicę wybrał sam Bóg. Wersy nieszporów opiewają ten fakt nazywając Maryję miastem duchowym, mostem, bramą i ołtarzem Króla niebios. Ona bowiem jest tą, która zgodnie z wolą Boga Ojca sprowadza na ziemię Syna Bożego dla zbawienia świata.

Dziękujemy Bogu za Jego dzieło zbawienia jak również za pokorną współpracę Maryi Panny, która sprowadziła na ziemię Słowo Boże. W ten sposób Bóg zjednoczył się z ludźmi dla ich zbawienia i wywyższenia.

Po tej przepięknej modlitwie Siostry przeszły do jadalni, aby poczęstować się smaczną pizzą. Była to dobra okazja, by spotkać się razem, porozmawiać ze sobą i poczuć się jedną zakonną rodziną, która pragnie ubogacać i odnawiać się nową Bożą energią i niesłabnącym żarem miłości Boga i ludzi.

 

Siostry Służebnice NMP

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)