Święty Jan Paweł II patronem polsko-ukraińskiego pojednania

11 października  2017 r. podczas nabożeństwa przy grobie św. Papieża Jana Pawła II, zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego Abp Światosław Szewczuk ogłosił św. Jana Pawla II patronem polsko-ukraińskiego pojednania

Przypomniał, że to właśnie Papież Polak stał u początków tego pojednania. Osobiście doświadczył dramatów XX w., które podzieliły dwa bratnie narody, a zarazem wiedział, że pojednanie jest możliwe, bo wcześniej był jednym z inicjatorów pojednawczego gestu względem narodu niemieckiego. Przed 30 laty w Rzymie Ojciec Święty osobiście skłonił Episkopat Polski i ukraiński Kościół greckokatolicki do podpisania historycznej deklaracji o przebaczeniu i pojednaniu.

Więcej na http://pl.radiovaticana.va/

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)