Ukraińska młodzież z Przemyśla na Europejskim Spotkaniu Młodych w Bazylei – Taizé

W dniach 28.12.2017 r. do 01.01.2018 r., 45 osobowa grupa młodzieży ukraińskiej z diecezji Przemysko-Warszawskiej i młodzież z Ukrainy wzięłа udział w Pielgrzymce Zaufania do symbolicznej ziemi Taize w Bazylei w Szwajcarii. Organizatorem wyjazdu był o. Dymitrij Leszko katecheta i wikariusz parafii katedralnej w Przemyślu. Dopomagały także Siostry Służebnice NPM s. Markijana Melnyk i s. Danyjiła Szumna.

Do wyjazdu młodzież przygotowywała się od miesiąca spotykając się na modlitwie w duchu Taize. Pielgrzymowanie stało się możliwym dzięki metropolicie arcybiskupowi Eugeniuszowi Popowiczu, który błogosławił i wsparł finansowo (opłata za pobyt w Bazylej).

Do Bazyleji przyjechało 20 tyś. młodych ludzi w tym 2800 osób z Ukrainy. Młodzież szczęśliwa wracała ze spotkań i gdy ogłoszono że następnym  miastem będzie Madryt, wszyscy jednogłośnie powiedzieli: JEDZIEMY.

Niespodzianką dla wszystkich uczestników było ogłoszone przez brata Alojzego spotkanie regionalne dla młodzieży w duchu Taize we Lwowie 27 kwietnia do 1 maja 2018r.

 s. Daniela Szumna SNPM