Uroczysta Komunia Święta w Górowie Iławeckim

W niedzielę 28 maja 2017r. w górowskiej grecko – katolickiej Cerkwi odbyła się uroczysta Komunia Święta do której przystąpiło siedmioro dzieci.

Przed cerkwią dzieci i rodziców przywitał proboszcz ks. Mitrat Jan Łajkisz. Zgodnie z tradycją rodzice pobłogosławili swoje dzieci, które wyraziły swoje pragnienie i chęć przyjęcia Komunii Świętej.

W swoim słowie skierowanym do dzieci ks. Jan powiedział, że: „dzisiaj Pan Jezus jest tym, który zaprasza was do świątyni i od dzisiaj to Jezus ma być w centrum Waszego życia. Codziennie powinniście Go szukać i naśladować”. Również ks. Mitrat dodał: „W czasach materialnych dóbr wiara w Jezusa Chrystusa powinna być największą wartością i należy zawsze o tym pamiętać”.

Na zakończenie Boskiej Liturgii ks. Proboszcz życzył rodzicom i dzieciom głębokiej wiary, dobra i radości. Wyraził wdzięczność katechetom za przygotowanie dzieci do Komunii Świętej.

Na pamiątkę wspomnianej uroczystości dzieci otrzymały poświęcone ikony, a podczas „białego tygodnia” książeczki, łańcuszki i czotki. Dzieci również podziękowały ks. Proboszczowi, pani Nadiji i s. Damianie za przygotowanie do wspomnianego święta.

Damiana Wilchowska SNPM

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)