Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w Górowie Iławeckim

W niedzielę 2 czerwca 2019 r. w górowskiej grecko – katolickiej cerkwi odbyła się uroczysta Komunia Święta do której przystąpiło czworo dzieci. Dzień wcześniej dzieci przystąpiły do Sakramentu Spowiedzi. W piękną słoneczną niedzielę, przed wejściem do Cerkwi, dzieci otrzymały błogosławieństwo od swoich rodziców, następnie wyraziły swoje pragnienie i chęć przyjęcia Komunii Świętej. Po słowach przywitania skierowanych do dzieci i wszystkich obecnych ks. Proboszcz Jan Łajkosz wprowadził ich do świątyni. Do Komunii Świętej dzieci przygotowała s. Damiana Wilchowska i p. Nadzieja Ortyńska.

Na pamiątkę wspomnianej uroczystości dzieci otrzymały poświęcone ikony, a podczas „białego tygodnia” książeczki, łańcuszki i czotki. Dzieci również podziękowały ks. proboszczowi, s. Damianie, pani Nadziei i rodzicom za przygotowanie do wspomnianego święta. Życzymy szczęścia oraz Bożego błogosławieństwa dla dzieci a także dla ich rodzicom.

                                                          s. Damiana Wilchowska SNDM

       

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)