Uroczystość zakończenia roku szkolnego

Zakończenie roku dla uczniów Szkoły Podstawowej klas I-VII, uczęszczających na religię greckokatolicką i język ukraiński w Olsztynie odbyło się na ostatnich lekcjach w szkole 21-22-23 czerwca 2021 r.

Tylko uczniowie klasy VIII mieli uroczyste zakończenie w greckokatolickiej katedrze Pokrowy Matki Bożej 18 czerwca 2021 r. Uczniowie swoje święto rozpoczęli od uroczystego wejścia pod „ręcznikami” zgodnie z ukraińską tradycja. Boską Liturgię w ich intencji odprawił Ks. Bp Arkadiusz Trochanowski wraz z Ks. Proboszczem Janem Hałuszką.

 Po wspólnej modlitwie odbyła się uroczystość zakończenia Szkoły Podstawowej. Absolwenci oraz ich rodzice złożyli podziękowania nauczycielom: p. Mirosławie Czetyrba – Piszczako, s. Oksanie Zofii Waszczur, p. Sylwii Pietnoczka, jak również p. dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Olsztynie Iwonie Jasińskiej, w której to szkole  odbywają się zajęcia z religii greckokatolickiej i języka ukraińskiego.

 Dziękczynna Boska Liturgia na zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbyła się 27 czerwca 2021 r.

Foto: Z. Piszczako

s. Oksana SNPM

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)