W Przemyślu odbyły się wakacyjne warsztaty pisania ikon

W dniach 16 – 26 sierpnia 2019 r. w Przemyślu, w domu rekolekcyjnym Sióstr Służebnic NPM odbyły się kolejne warsztaty pisania ikon. W tym roku uczestnicy, którzy przyjechali z Giżycka i Szczecinka pisali ikonę św. Mikołaja. Organizatorem corocznych letnich warsztatów z błogosławieństwa Jego Ekscelencji ks. bpa Włodzimierza Juszczaka, był ks. dziekan dr Jarosław Roman. Nad praktyczną częścią zajęć ikonopisarskich czuwała siostra Olena Mańkut ze Zgromadzenia Sióstr Służebnic NPM.

Po ukończeniu pisania ikony św. Mikołaja młodzież odbyła pielgrzymkę do Kijowa, gdzie mieli okazję odwiedzić cerkwie i podziwiać piękne zabytki kultury. Byli również w Іrpinie,  gdzie znajduje się ikona Najświętszej Bogurodzicy "Nadzieja młodzieży" napisana podczas warsztatów przez poprzednich uczestników warsztatów. Młodzież z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w zajęciach, które były dla nich nie tylko szlifowaniem swoich artystycznych umiejętności, ale także spotkaniem ze św. Mikołajem w jego historii i nieustannej modlitwie za potrzebujących.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)