Warsztaty ikonopisania przeprowadzone u Sióstr Służebnic w Kruklankach.

W dniu 17 grudnia 2021 w Zgromadzeniu Sióstr Służebnic Niepokalanej Panny Maryi w Kruklankach obyło się uroczyste poświęcenie ikon. Poświęcenia ikon dokonał ks. Grzegorz Andrzej Stołycia Proboszcz z Parafii Grekokatolickiej p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Chrzanowie. Organizatorką warsztatów była siostra Ołena Mańkut SNPM

Pisanie ikon to długa i wymagająca skupienie i uważności praca. To też modlitwa i wewnętrzna przemiana. Ikony które powstały bardzo różniły się od siebie, pomimo iż przedstawiały ten sam wizerunek. Wielogodzinna żmudna praca wydała przepiękny owoc.   Jednak bez wskazówek siostry Ołeny nie było by to możliwe. Czas i praca, które poświęciła nam siostra Ołena jest nie do przecenienia. Jej czujne oko, cenne wskazówki i to jak bardzo była wymagająca.

Chcielibyśmy z całego serca jej za to podziękować.

                                                  Anna Fedyk

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)