Warsztaty ozdób świątecznych w Olsztynie

W niedzielę 26 listopada br. w sali parafialnej Parafii Greckokatolickiej w Olsztynie zostały zainaugurowane warsztaty ozdób świątecznych (Різдвяне рукоділля) prowadzone przez s. Oksanę Zofię Waszczur we współpracy z p. Anną Farańczuk. Do tej ciekawej inicjatywy czynnie włączyła się nauczycielka języka ukraińskiego p. Sylwia Pietnoczka. Zajęcia warsztatowe będą kontynuowane przez dwie najbliższe grudniowe niedziele.

 Efekty pracy dzieci i młodzieży zostaną zaprezentowane na jarmarku świątecznym, który zaplanowano w okresie przedświątecznym. Uczniowie z Międzyszkolnego Punktu Nauczania Ukraińskiej Mowy i Katechezy, mieszczącego się przy Szkole Podstawowej nr 2 w Olsztynie, z zainteresowaniem wykonywali różne świąteczne ozdoby z makaronu, kolorowego papieru, kolorowych koralików itp. Dla zainteresowanych rodziców zostało przygotowane specjalne stanowisko do haftowania i wykonywania kartek świątecznych. Podczas warsztatów uczeń Paweł Szydłowski zaprezentował swoje umiejętności w przygotowaniu pizzy. Ku zadowolenia wszystkich dzieci i rodziców na koniec zajęć mogliśmy delektować się smaczną pizzą. Serdecznie zapraszamy za tydzień na następne zajęcia

s. Oksana Zofia Waszczur SNPM

http://www.cerkiew.olsztyn.pl/2017/11/majsternya-rizdvyanih-prikrasiv/

foto: Z. Piszczako

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)