Warsztaty pisania ikon w domu Sióstr Służebnic NPM w Kruklankach.

W czwartek, 11 listopada 2021 r. po raz kolejny w domu Sióstr Służebnic NPM w Kruklankach młodzież z greckokatolickich parafii w Wydminach i Giżycku uczestniczyła w warsztatach pisania ikon. Kontynuując pracę nad ikoną Oblicza Chrystusa, uczniowie zapoznali się z tajemnicą ukrytą w obrazie, poznawali podstawowe zasady rysunku ikonowego, uczyli się wykonywać precyzyjne linie pędzlem i zakładali pierwsze kolory.

Tego dnia młodzież miała także możliwość uczestniczenia w Świętej Liturgii, którą sprawował w kaplicy Sióstr o. Bazyli Parasyuk OSBM- proboszcz greckokatolickiej parafii p.w. Trójcy Świętej w Giżycku. Młodych uczestników warsztatów ikonopisania  odwiedził  ks. dziekan Grzegorz Stołycia.

Życzymy młodym ikonopisom wytrwałości w radosnej z pracy nad  ikoną.

 s. Olena SNPM

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)