Warsztaty pisankarskie w Giżycku

W poniedziałek 3 kwietnia w sali parafialnej cerkwi greko-katolickiej w Giżycku kolejny już raz odbyły się warsztaty pisankarskie dla uczniów Międzyszkolnego Zespołu Nauczania Języka Ukraińskiego i Religii Greko-Katolickiej, które zorganizowały nauczycielka języka ukraińskiego  Anna Fylak i siostra katechetka Franciszka Sałamaszek. Zajęcia przeprowadziła Roksana Butrym – na co dzień pracownik Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

Warsztaty pisankarskie wywołały duże zainteresowanie, wzięło w nich udział ok. 40 osób. Było to radosne spotkanie, uczniowie wykonali piękne, kolorowe, bogate w najróżniejsze wzory pisanki, które później zabrali do domu, żeby ozdobić nimi wielkanocny stół i świąteczny koszyk.

Obecne na zajęciach była również  grupa przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Giżycku, z którym nasz Zespół od tego roku współpracuje.  

Warsztaty pisankarskie na stałe wpisały się w kalendarz imprez szkolnych naszego Zespołu.

Anna Fylak

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)