Wielkanoc w koszalińskiej parafii.

Dnia 28.04.2019r. w Święto Zmartwychwstania Pańskiego wspólnota parafialna przy cerkwi greckokatolickiej pw. Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Koszalinie, jak co roku przygotowała śniadanie wielkanocne dla obywateli z Ukrainy pracujących w Polsce. Bezpośrednio po zakończeniu Jutrzni Paschalnej i Świętej Liturgii  proboszcz parafii ks. Mitrat Bogdan Hałuszka i  s. Anatolia Magura SNPM  zaprosili gości do świątecznego stołu. Po wspólnym, uroczystym wykonaniu paschalnego o troparionu ,,Chrystos Woskres"- Chrystus Zmartwychwstał, obecni podzielili się święconą paską i jajkiem, składając sobie wzajemnie świąteczne życzenia. Oddzieleni setkami kilometrów od rodzinnych domów, od swoich bliskich goście z Ukrainy, mogli odczuć ciepłą, rodzinną atmosferę Świąt Wielkanocnych.

Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania poczęstunku, a szczególnie paniom Darii Kozakowskiej oraz Irenie Maruszeczko. Bóg zapłać!

s.Anatolia Magura SNPM

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)