Wszyscy idziemy do Ciebie o Matko Boża

24.06.2017 roku w Białym Borze odbył się Zjazd kobiet z dwóch dekanatów: słupskiego i koszalińskiego; spotkanie było jednocześnie pielgrzymką do Sanktuarium Matki Wygnańców. Uroczystość ta rozpoczęła się w cerkwi liturgią św., po której uczestniczki wysłuchały prelekcji wygłoszonej przez s.Melanię Kuzio SNPM pt. „Sens pielgrzymowania do ikony Matki Bożej”. Wielkie wrażenie na obecnych wywarł referat ks.dra Jarosława Romana pt.  „Przedstawienie Bogurodzicy w ikonach”. Jako ostatnia głos zabrała mgr Janina Ciosek, która poruszyła bardzo istotny dziś problem: „Cyberprzemoc, zachowania ryzykowne młodzieży, a kontrola rodzicielska”.

Organizatorami tego spotkania był ks. proboszcz Mariusz Dmyterko z Radą parafialną i Dyrekcją Szkoły im. Tarasa Szewczenki.

Podobny Zjazd kobiet odbył się w Skwierzynie w dniu 01 lipca 2017 r. Jego organizatorami byli o. Dariusz Hubiak wraz z małżonką Ireną i parafianie. W spotkaniu wzięły udział delegatki z południowych dekanatów Kościoła Greckokatolickiego. Brała w nim udział także s. Melania Kuzio SNPM, która wygłosiła referat o kulcie Bogurodzicy w narodze ukraińskim. Następnie  pani redaktor Maria Stepan przedstawiła kilka sylwetek ukraińskich kobiet, które spotkała w czasie swoich wyjazdów na Ukrainę, szczególnie w okresie Rewolucji Godności. Z kolei Władyka Włodzimierz mówił o wyzwaniach duszpasterskich, które stoją obecnie przed Kościołem Greckokatolickim w Polsce.

Cieszymy się, że w tych spotkaniach aktywny udział brały także Siostry Służebnice NPM i mogły uczcić Patronkę swego Zgromadzenia Przenajświętszą Bogurodzicę, a organizatorom wielkie Bóg zapłać za zaproszenie i zaufanie.

s. Melania Kuzio

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)