XXIII Diecezjalny Przegląd Twórczości Religijnej UKGK

W dniu 18 listopada 2023 roku po raz XXIII w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławieckim odbył się Diecezjalny Przegląd Twórczości Religijnej UKGK. Na wstępie ze swoim słowem do wszystkich obecnych zwrócił się ks. Mitrat Jan Łaikisz. Całość poprowadził Pan Roman Bodnar.

Liczba wszystkich gości osiągnęła prawie 200 osób i obejmowała grupy z: Bań Mazurskich (s. Josyfa Rodycz CSSJ), Bajory Małe (pani Daria Oryńczak), Kruklanki (s. Josyfa Rodycz CSSJ), Gdańsk (s. Olena Mańkut SNMP) , Elbląg (pani Aleksandra Bednarz), Lemborg (pan Oleg Hrytsiv), Lelkowo (ks. Krzysztof Jedwabnik), Morąg i Orneta (ks. Roman Storoniak, pani Aleksandra Ślązak), Olsztyn (s.  Franciska Sałamaszek, pani Daria Bułka – Bzil), Kandyty i Toprzyny (pani Nadija Ortyńska) i Górowo Iławeckie (s. Damiana Wilchowska SNMP, ks. Krzysztof Jedwabnik). Przegląd jest doskonałym momentem na wspólne spotkanie, a dzięki katechetom motywuje uczestników do zapoznania się z tematyką, która będzie prezentowana, językiem ukraińskim, a także stanowi wstęp do rozwoju umiejętności teatralnych lub artystycznych.

Na zakończenie słowo wygłosił biskup Arkadiusz Trochanowski, a wraz z kanclerzem ks. Igorem Hubaczem wręczył dyplomy katechetom przygotowującym grupy. Specjalne podziękowania należą się także wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia, w tym p. Dyr. Marii O. Sycz, pracownikom szkoły i panu Mironowi Maciopa za jego pracę z dźwiękiem. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Jesteśmy rodziną”. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki za udział w Przeglądzie. Wydarzenie to zostało sfinansowane przez organizację Renovabis i władze miasta Górowo Iławeckie.

ks.Krzysztof Jedwabnik / zdjęcia Piotr Puszkar

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)