Zakończenie Jubileuszu 125 – lecia Zgromadzenia Sióstr Służebnic NPM

Na zakończenie jubileuszowego roku Siostry Służebnice NPM od 18 do 26 sierpnia 2017 r. trwają we wspólnej dziękczynnej modlitwie za wszystkie otrzymane łaski, prosząc o nowe powołania do Zgromadzenia. We wszystkich Prowincjach w tej intencji przez dziewięć dni sprawowana jest Boska Liturgia.

125 lat temu w małej miejscowości Żużel na Ukrainie w uroczystość Zaśnięcia Najświętszej Bogurodzicy 27 sierpnia 1892 r. odbyło się uroczyste poświęcenie nowego domu Sióstr Służebnic NPM i przyjęcie pierwszych sześciu kandydatek – młodych i odważnych dziewcząt, które gotowe były poświęcić Bogu swoje życie. Współzałożycielka Zgromadzenia s. Josafata Hordaszewska, dziś Błogosławiona, pragnęła, by to Zgromadzenie było światłem dla ukraińskiego narodu, niosło Chrystusa chorym i cierpiącym. Pomimo, że oficjalne uroczystości jubileuszowe Zgromadzeniu dobiegają końca, Siostry Służebnice w Polsce do końca roku 2017 będą nadal świętować swój jubileusz.

Niech Dobry Pan wspiera i umacnia Zgromadzenie Sióstr Służebnic w dalszym posługiwaniu na kolejne lata w wiernym naśladowaniu Chrystusa w posłudze ludziom najbardziej potrzebującym.

„Chwała Bogu! Cześć Maryi! Nam pokój!”

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)