Zakończenie ХІV Nadzwyczajnej Generalnej Кapituły

W Zgromadzeniu Sióstr Służebnic NPM 30 marca zakończyła się ХІV Nadzwyczajna Generalna Кapituła. Uczestniczyły w Кapitule delegatki z siedmiu Prowincji, które przedstawiały ponad dziesięć krajów, w ciągu 10 dni spotykały się on-line na platformie ZOOM. Tematem Kapituły  była: "Konstytucja Zgromadzenia - nauczyciel i przewodnik i drogowskaz  do świętości". Głównym zadaniem Каpituły było zakończenie opracowywania i przyjęcie Konstytucji i Dyrektyw Zgromadzenia, które zawierają reguły  życia konsekrowanego dla Sióstr Służebnic NPM.

Na koniec kapitularnych obrad  о. Genezij Wiomar, Przełożony Generalny OSBM  w kaplicy Domu Generalnego  Sióstr Służebnic NPM  w Rzymie przewodniczył  Nabożeństwu ku czci Błogosławionej Josafaty. Siostry z różnych krajów i wierne jednoczyły się w modlitwie przez youtube

https://www.youtube.com/channel/UCTjNFOZ_7aUCHo_HWPrbgwg

Podczas homilii, о. Genezij  zaakcentował, że je jest odnowa życia, powrotu do źródeł, do duchownego doświadczenia Matki Josafaty, które było urzeczywistnione poprzednimi pokoleniami Sióstr Służebnic, a także uwaga do działania Świętego Ducha poprzez odczytanie znaków czasu. Centrum Konstytucji jest wzrost duchownego człowieka, odrodzonego w łasce i powołanego znów odnaleźć w sobie Boski podobieństwo drogą nawrócenia, a głównymi kolumnami są trzy śluby zakonne: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa, które pomagają osobie konsekrowanej niepodzielnym sercem jednoczyć się z Bogiem i służyć bliźnim.

Po zakończeniu Nabożeństwa, s. Zofia Łebedowicz Przełożona Generalna dziękczynnym słowem zakończyła ХІV Nadzwyczajną Generalną Kapitułę.

Siostry Służebnice NPM, Rzym

 

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)