Zakończenie misyjnej pracy Sióstr Służebnic NPM w Domu Pomocy Społecznej w Janowie Lubelskim

Dnia 14 listopada 2017 r., w Domu Pomocy Społecznej "Barka" im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim odbyła się niecodzienna uroczystość. Po 63 latach obecności w tym Domu kończą swą ofiarną  posługę siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebnic Niepokalanej Panny Maryi. To tutaj od 8 marca 1954 r. siostry z miłością miłosiernego Samarytanina pochylały się nad chorymi i  potrzebującymi.

W intencji wszystkich Sióstr, które pracowały w Domu Pomocy Społecznej dziękczynną Eucharystię sprawował ks. Infułat Edmund Markiewicz w koncelebrze kapłanów. Homilię wygłosił ks. Kanonik Jan Sobczak. W dziękczynnej Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, Dyrekcja Domu Pomocy „Barka”, siostry ze Zgromadzenia Opatrzności Bożej, Siostry Służebnice NPM, pracownicy, oraz mieszkańcy i zaproszeni goście.

Na zakończenie Mszy Świętej  wicedyrektor Domu Pomocy Społecznej dr Justyna Maciaszek w imieniu Mieszkańców, Dyrekcji i Pracowników podziękowała Siostrom za świadectwo prawdziwej wiary, miłości i niesienia codziennej służby bliźniemu.  

Słowa podziękowania do sióstr skierowali: Wicestarosta Antoni Kulpa z Sekretarzem Starostwa Grzegorzem Krzysztoniem, Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś i  Zastępca Burmistrza Czesław Krzysztoń oraz lekarz rodzinna p. Izabela Anasiewicz – Kostrzewa.

Siostra Natalia Macina, Przełożona Prowincjalna Zgromadzenia Sióstr Służebnic NPM w swoim słowie odniosła się do słów Ewangelii zaczytanej podczas Eucharystii: Tak mówcie i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono: Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać" (Łk 17.7-10). „Dzisiaj  dziękujemy Bogu, że wykonałyśmy to co powinnyśmy wykonać, że uczynił nas  narzędziem nieużytecznym przez które On  sam mógł działać.”

Przełożona Prowincjalna podziękowała siostrom za ich ofiarną i bezinteresowną, pełną oddania służbę w Domu Pomocy Społecznej.  Podkreśliła, że choć po 63 latach praca misyjna w tym Domu dobiegła końca – to dzieło w dalszym ciągu rozwija się i rozkwita. Niech to będzie dobry ślad, który zostawiamy odchodząc. Podziękowała wszystkim za długoletnią współpracę, pomoc, zrozumienie i życzliwość. „Chwała Bogu, Cześć Maryi, nam Pokój!”

Siostry Służebnice NPM

Foto: Alina Boś

http://powiatjanowski.pl/podglad_newsa_n_6032.html

http://www.janowlubelski.pl/aktualnosci/dla-mieszkancow/pozegnanie-siostr-sluzebnic-niepokalanej-panny-maryi-w-barka-dps

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)