Zebranie Poszerzonej Rady Generalnej Sióstr Służebnic NPM w Rzymie

W dniach 28 sierpnia - 6 września 2019 roku w Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Służebnic NPM odbywają się  obrady Zarządu Generalnego i Przełożonych Prowincjalnych, które przyjechały z Ukrainy, Polski Słowacji, Serbii, Kanady, Ameryki i Brazylii.   

Spotkanie Poszerzonej Rady Generalnej rozpoczęło się w środę, 28 sierpnia 2019 roku, w uroczystość Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy (za kalendarzem juliańskim) ogólną audiencją z Świętszym Ojcem Papieżem Franciszkiem.

Tematem tegorocznej Poszerzonej Rady jest "Nasza identyczność - powrót do źródeł". Podczas swoich obrad siostry maja możliwość słuchania konferencji głoszonych przez zaproszonych prelegentów – duchownych Kościoła Greckokatolickiego. Przewodnimi tematami podczas obrad są:

Nasza identyczność - wspólnota

Nasza identyczność - modlitwa

Nasza identyczność - katechizacja.

W następnych dniach będą pracować  Rozpowszechnionej Rady będzie pracowały nad Konstytucją Zgromadzenia, dokumentami Formacji oraz istotnymi sprawami życia konsekrowanego. Módlmy się o światło Świętego Ducha dla wszystkich uczestniczek zebranych w Rzymie

W ramach spotkania, 1 września 2019 roku, siostry Służebnic wzięły udział w Jubileuszu 50-lecia od wyświęcania Soboru Świętej Sophii w  Rzymie. 5 września 2019 roku odbędą się Jubileuszowe uroczystości z okazji 100-lecia przejścia do wieczności Błogosławionej Josafaty  Hordaszewskiej, w Bazylice Bazylika Matki Bożej Większej (wł. Basilica Papale di Santa Maria Maggiore).

Siostry Służebnice NPM

https://www.facebook.com/suoreancelle/?epa=SEARCH_BOX

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)